Inteligentne urządzenia na służbie

zestaw monitoringu

Długo oczekiwany wyjazd gdzieś z dala od domu nie powinien stanowić źródła stresu w kontekście bezpieczeństwa naszej posesji. Współczesna technologia jest tak dalece rozwinięta, że daje nam do ręki narzędzia pozwalające sprytnie oszukać potencjalnego włamywacza. Warto więc zainteresować się takimi rozwiązaniami, tym bardziej, że z powodzeniem są stosowane przez coraz większą liczbę użytkowników. Na rynku dostępne są inteligentne instalacje sterujące urządzeniami znajdującymi się w domu.

Można je używać w taki sposób, że osoby z zewnątrz będą żyły w przekonaniu, iż wewnątrz budynku ktoś cały czas się znajduje. Cała zabawa polega jedynie na odpowiednim zaprogramowaniu urządzenia. Podstawowym zadaniem tego typu instalacji w takich sytuacjach jest regulacja oświetlenia wewnątrz budynku. Odpowiednio zaprogramowana centrala włącza i wyłącza światło w określonych godzinach i we wskazanych pomieszczeniach.

Co więcej, natężenie tego światła można modulować, co sprawi, że przekonanie o naszej obecności w domu jeszcze bardziej wzrośnie. Operacji z włączaniem i wyłączaniem światła możemy dokonywać również w sytuacji, gdy nie dysponujemy systemem inteligentnego budynku. Niektóre włączniki dostępne na rynku również bowiem posiadają funkcje umożliwiające ich automatyczne włączanie i wyłączanie w określonych porach dnia. Innym ciekawym rozwiązaniem możliwym do realizacji przez system inteligentnego sterowania urządzeniami domowymi jest automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet antywłamaniowych w oknach.

Taka operacja również może skutecznie utwierdzić złodzieja w przekonaniu, że ktoś czuwa nad bezpieczeństwem budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *