Kamera bezpieczeństwa

Kwestia wyboru urządzeń

Posted on Posted inMonitoring

wideodomofon ip

Decydując się na wybór instalowanego monitoringu ochraniającego naszą nieruchomość, trzeba brać pod uwagę między innymi jakość stosowanej rozdzielczości. Pozostające obecnie do dyspozycji użytkowników kamery zapewniają już praktycznie pełną wymaganą jakość, taką jaką możemy obserwować na ekranach telewizorów. Tyle że im większa rozdzielczość, tym więcej pamięci w dokonywanym nagraniu zostanie zajęte. Inna ważna kwestia wiąże się z trwałością obudowy stosowanych kamer. Trzeba pamiętać, że urządzenia instalowane na zewnątrz budynków pracują w różnych warunkach atmosferycznych. Obudowy muszą więc zapewniać wodoszczelność.

Istnieją także rozwiązania gwarantujące ochronę przed próbami zniszczenia kamer. Wybór obudowy jest oczywiście związany z kosztami. Na solidniejsze urządzenia możemy sobie pozwolić w warunkach, gdy do naszej dyspozycji pozostają wyższe środki finansowe. Inną ważną, choć niestandardową funkcją stosowanych kamer jest możliwość sterowania tymi urządzeniami. Istnieją rozwiązania, które pozwalają na przybliżanie i oddalanie obrazu w taki sposób, aby jego jakość najlepiej odpowiadała naszym potrzebom w konkretnych warunkach. Możemy więc, w zależności od potrzeb, skupić się na najważniejszych szczegółach dokonywanego nagrania, możemy również, oddalając nieco obraz, objąć kamerą dużo większy teren.

Duże znaczenie dla niektórych użytkowników ma również fakt, czy w celu instalacji urządzeń monitorujących niezbędne jest gruntowne okablowanie obiektu czy też cały system będzie działał bezprzewodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *