Jakie alarmy do domu?

Posted on Posted inAlarmy

Dzięki zamontowaniu systemu alarmowego możemy spać spokojnie, nie troszcząc się zbytnio o losy naszego dobytku w sytuacjach, kiedy sami nie możemy nad nim czuwać. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że system systemowi nierówny, a skuteczność zależy w tym przypadku w dużej mierze od dokonania odpowiedniego wyboru w omawianym zakresie.

„Poważni” złodzieje to osoby, które świetnie znają się na przykład na nowoczesnych zabezpieczeniach i potrafią je oszukiwać lub unieszkodliwiać. Na szczęście osoby tworzące alarmy ciągle są o krok przed tymi, którzy dybią na cudzy majątek.

Jakie rodzaje zabezpieczeń, a konkretnie systemów alarmowych najlepiej sprawdzają się w warunkach domowych? Obecnie warto zwrócić uwagę na system SSWiN, tj. System Sygnalizacji Włamania i Napadu, który wykrywa samą próbę wejścia lub obecność osoby nieuprawnionej w naszym domu.

Jest on wrażliwy na otwieranie okien, drzwi oraz innych zamknięć w obrębie chronionego obszaru, na penetrację drzwi, okien itd., na poruszanie się w chronionym obszarze oraz na atak na urządzenia alarmowe bądź miejsca, które są szczególnie zagrożone.

W sprzedaży dostępne są również systemy przewodowe, składające się z kilkudziesięciu części, w tym centrali alarmowej, manipulatorów, czujników i wykrywaczy oraz sygnalizatorów, połączonych ze sobą za pomocą licznych kabli. Współcześnie dużą popularnością cieszą się także systemy bezprzewodowe, w przypadku których poszczególne urządzenia komunikują się ze sobą, emitując sygnał radiowy.

Coraz częściej użytkownicy decydują się na montaż systemów hybrydowych, które łączą w sobie zalety przewodowych i bezprzewodowych.